XIX. Podzimní ples pro osoby se zdravotním postižením

04. 10. 2022 v 13:00 hodin
Již po devatenácté se první úterý v měsíci říjnu v Městském společenském domě v Kolíně plesalo. Domov Na Hrádku, poskytovatel sociálních služeb se sídlem Červený Hrádek 45 ve spolupráci se zapsaným spolkem Hrádeček-Červený Hrádek a Městem Kolínem, uspořádal XIX. Podzimní ples pro osoby se zdravotním postižením. Záštitu nad plesem převzali ministr práce a sociálních věcí Ing. Marian Jurečka, radní Středočeského kraje pro oblast sociálních věcí Mgr. Martin Hrabánek, prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR Ing. Jiří Horecký, Ph.D., MSc., MBA a starosta města Kolína Mgr. Michael Kašpar. 
 
V sále společenského domu se sešlo na tři desítky domovů z různých krajů České republiky čítajících 600 hostů. Celým odpolednem je prováděl moderátor Slávek Boura, který odpoledne zahájil společně s ředitelkou Domova Na Hrádku PhDr. Janou Pilnou, PhD. proslovem a zdravicí hostů. Na podiu vystoupil radní pro oblast soc věcí Střed. kraje Mgr. Martin Hrabánek, starosta města Kolína Mgr. Michael Kašpar, místopředsedkyně Výboru pro sociální věci Středočeského Kraje Ing. Ilona Chrtová a ředitel Městského společenského domu v Kolíně Zdeněk Hejduk. Během proslovů měla čas na přípravu svého vystoupení Nicole Amy Vindušková. Pole dance neboli tanec u tyče se zájmem sledoval celý sál. Náročné sestavy předvedla mladá dívka s lehkostí a šarmem. Poté už se zábava rozjela v plném proudu. Heidi Janků zvedla všechny přítomné ze židlí. Standa Hložek pokračoval v rozjeté zábavě, hitovky jako Holky z naší školky nebo Diánu zpíval celý sál.  Tradiční kapela Maxíci svou Mašinkou a dalšími písněmi nenechala přítomné dlouho odpočívat. Celým odpolednem provázela nepostradatelná kolínská kapela Míly Hartmana - Eso se zpěvačkou Ladislavou Červínovou. V závěru plesu vystoupil mladý zpěvák Vašek Janoušek, který se svého úkolu zhostil s vervou a energie z podia přímo zářila.
Nesmělo chybět vyhlášení vítězů taneční soutěže „Nejlepší taneční pár“ a „Podzimní škrpál“, soutěž o nejlepšího tanečníka a tanečnici. Vybrat mezi tolika skvělými tanečníky a tanečnicemi nebylo vůbec jednoduché, ceny nakonec putovaly do zařízení Rybka Neratovice, Nalžovický zámek a Zvoneček Bylany. V průběhu večera byla možnost zakoupit lístečky štěstí, kde čekalo na návštěvníky mnoho krásných cen. Nechybělo občerstvení a večeře, aby všichni mohli doplnit energii.
 
Veliký dík patří všem, kteří se na organizaci plesu podíleli, vystupujícím, panu Hejdukovi– řediteli Městského společenského domu v Kolíně, všem sponzorům, bez kterých by se ples nemohl uspořádat, záštitám a v neposlední řadě všem, kteří z různých koutů Čech přijeli a svou přítomností, bezprostředností, radostí a plni energie vytvořili atmosféru a prostředí, které stojí za to zažít.    
Příští rok nás čeká jubilejní dvacátý ročník, takže se bude na co těšit….
 
                                                                   Bc. Eva Kozlíková
                                                                    vedoucí sociálního úseku Domova Na Hrádku
 
top