„Miss panenka“ senior

21. 08. 2020 v 9:42 hodin
„Miss panenka“ senior
 
Když jsme se dozvěděli, že je pod záštitou hejtmanky Středočeského kraje, Jaroslavy Pokorné Jermanové, vyhlášena soutěž, která navazuje na projekt českého UNICEF „Adoptuj panenku a zachráníš dítě“, neváhali jsme a rozhodli se, že do této soutěže půjdeme.
 Do projektu se zapojili klienti jednotlivých domácností domova pro osoby se zdravotním postižením, kteří v rámci aktivizačních činností za pomoci pracovnic vyráběli jednotlivé panenky. Dále se zapojili také klienti domova seniorů a chráněných bydlení.  
Každá domácnost si podle své fantazie a kreativity domluvila, jakou panenku budou vyrábět. Pak společně našli vhodný materiál na výrobu a začalo se malovat, stříhat a šít.  Panenky se nám začaly postupně rýsovat. Každá je jiná a všechny jsou úžasné a každá má i svůj „rodný list“
Tvůrci odevzdávali své panenky do termínu 1. 8. 2020. Dne 13. 8. 2020 zasedla komise a vyhodnotila, zda panenky splňují zadané požadavky. Z celkového počtu osmi panenek byly vybrány tři panenky, které jsou odeslané na Český výbor pro UNICEF a budou tak moci začít svou cestu v záchraně nejednoho dětského života v rozvojových zemích.
A jak proběhlo hodnocení komise?
  1. místo Miss panenkaZuzana
  2. místo 1. vicemiss panenka Cerhulka
  3. místo 2. vicemiss Violka Gruzínská
  4. místo Nelinka, Josefína, Štěpánka, Alenka, Křemílek
Všem zúčastněným klientům děkujeme za účast v soutěži. Nemalý dík za pomoc a podporu patří také zaměstnancům, kteří při výrobě panenek klientům pomáhali. Jsme rádi, že jsme se mohli do tohoto projektu zapojit, a ušitím panenky mohli pomoci dětem, jejichž život je na takovýchto projektech závislý.
 
top