Vepřové hody na Hrádku

11. 01. 2023 v 7:20 hodin
V květnu 2022 nám zapsaný spolek Hrádeček zakoupil malé selátko. Po dohodě se sousedem panem Švolbou jsme se domluvili, že nám pomůže s jeho chovem a začal ho poctivě krmit. Vykrmil ho téměř na 160 kg. Následovalo jednání s panem Holubem, který v Červeném Hrádku provozuje jatka. Po kontrole Státní veterinární správou nastal den „D“. 11. ledna 2023 se kuchyň proměnila v pravé zabíjačkové hody. Vše řídil emeritní ředitel z domova seniorů Hačka Pavel Škarda ve spolupráci s kuchařkami a paní ředitelkou.
První bylo ochutnání mozečkové pomazánky, následovala ochutnávka ovaru. Zajímavé bylo špejlování jitrnic, které se někteří učili, ale všichni to zvládli. Škvařilo se sádlo, připravoval zabíjačkový guláš, prejt, vyráběly se tlačenky. Polévka byla jak bílá s těstovinami a s knedlíčky, tak i tmavá tzv. „prdelačka“. Jídelníček byl pro klienty a zaměstnance na celý týden složen z vepřových hodů.
Všichni si opravdu pochutnali a chválili, jak vše bylo výborně udělané a ochucené. I když paní ředitelka prohlásila, že je to za její 20letou kariéru třetí prasátko a zároveň poslední, tak se její slova asi nenaplní. Našim kuchařkám se tato akce tak zalíbila, že chtějí příští rok vepřové hody zopakovat.
Takže se budeme všichni těšit!
 
top