Ježíškova vnoučata plnila přání

20. 01. 2022 v 13:20 hodin
Ježíškova vnoučata je projekt Českého rozhlasu, který propojuje osamocené lidi v domovech a plní jim vánoční přání.
U nás, v Domově Na Hrádku v sociální službě chráněné bydlení, žije starší dáma paní Majka, která celý svůj život obdivuje profese v uniformách a nejvíce policii. Sbírá předměty s policejní tematikou, obléká se do policejního oblečení, ráda sleduje kriminálky a detektivní případy. Jejím velkým přáním bylo setkat se s ,,šéfém“ všech policistů, s panem policejním prezidentem Janem Švejdarem. Přání bylo vyslyšeno dvojicí policistů z Liberecka, manželi Nevřelovými, kteří setkání zprostředkovali.
Návštěva proběhla 20. 1. 2021 v místě bydliště paní Majky. Setkání bylo velmi příjemné, panovala přátelská atmosféra u kávy a občerství, které paní Majka se svými spolubydlícími přichystala. Pan Švejdar v doprovodu policisty Jana Čižkovského  přivezli paní Majce dárky, které jí udělaly velkou radost a na další slíbené se už nyní těší.
Jsme velmi rádi, že i v tak složité době si pan policejní prezident Jan Švejdar na paní Majku našel čas, a svou návštěvou ji rozsvítil den a zajistil krásný zážitek na hodně dlouho dobu. Velké díky patří také manželům Nevřelovým, kteří se stali Ježíškovými vnoučaty, přání zprostředkovali a svou návštěvou a dárky paní Majku potěšili. Je fajn, že jsou kolem nás lidé, kterým záleží na přáních ostatních a jsou ochotni vynaložit úsilí k jejich uskutečnění. Děkujeme.
 
top