Den otevřených dveří v Domově Na Hrádku – 3. 6. 2022

03. 06. 2022 v 13:00 hodin

Tradiční akce Domova Na Hrádku ,,Den otevřených dveří“ se v letošním roce mohla uskutečnit ve větším měřítku, tak jak bylo zvykem před ,,dobou covidovou“. Počasí nám navzdory předpovědi také přálo, sluníčko nás provázelo celý den. Dveře domova se otevřely veřejnosti, cestu k nám si našli příbuzní a známí našich klientů a zaměstnanců, lidé z obce i vzdálenějšího okolí. Váženým hostem, který nás přijel poprvé navštívit byl i pan radní pro oblast sociálních věcí Středočeského kraje pan Mgr. Martin Hrabánek.

O zahájení odpoledního programu se postarala paní ředitelka PhDr. Jana Pilná, PhD. s moderátorem Slávkem Bourou. Následovalo vystoupení pěveckého sboru Hrádeček pod vedením paní Hany Prchalové a vystoupení dětí ze ZŠ Bečváry pod vedením paní učitelky Marie Šedivé. Zpívat a tančit se už nepřestalo. Všechny přítomné rozpohybovala hudební skupina Eso, Standa Hložek, nebo zpěvák a hudebník Vašek Janoušek. Na Mistra Karla Gotta jsme zavzpomínali v bloku jeho písniček v podání skvělého Míly Hartmana a Vzpomínky na Waldemara Matuška přestavil Vladimír Walda Nerušil. Ukázky hipoterapie předvedli zástupci ze Stáje Rozárky z Bykáně. Na koníky se čekala fronta, většinou děti, které využily možnosti podívat se na svět z koňského hřbetu. Se zvířátky k nám zavítalo Sdružení pro hipoterapii Dítě a kůň z Miskovic. Roztomilé ovečky a kozičky si hověly v připravených ohradách v zahradě, kde si je návštěvníci mohli pohladit. Děti se mohly vydovádět na trampolíně či skákacím hradu, který nám poskytla paní Alena Trojanová ze společnosti Era Reality. Zajímavé ukázky předvedla Policie ČR, kde byla možnost prohlédnout si služební vozidlo, zkusit neprůstřelnou vestu, či potěžkat zbraň.  Představil se nám pro mnohé neznámý záchranný systém Czech SAR Team. Czech SAR Team je nezávislým spolkem typu SAR (Search and Rescue), jehož hlavním účelem je pátrání po pohřešovaných a ztracených osobách po celé České republice za pomoci čtyřkolek a další techniky. Nabídku nevšedního zážitku – svezení se na čtyřkolce, využila řada návštěvníků. Napínavou show předvedli Páni z Michalovic, kteří vystoupili se svou ukázkou historického šermu. Keramická dílna předvedla své výrobky, které bylo možno zakoupit. Prohlídka zařízení byla formou virtuální prohlídky, která probíhala celé odpoledne v altánu na nádvoří. Nahlédnout bylo možno do připravených kronik a fotodokumentace. Nechybělo ani občerstvení. Hosté mohli ochutnat Postřižinské pivo, občerstvit se kávou, čajem nebo limonádou. K zakousnutí byl vynikající domácí štrůdl od našich kuchařek a z grilu se podávaly špekáčky, klobásy nebo maso. Své pekařské umění přijela ukázat pekárna z Domova Laguna Psáry. Kdo chtěl ochutnat cukrovinky či párek v rohlíku, mohl tak učinit na nádvoří. Každý si tak podle chuti mohl vybrat.

Děkujeme všem, kteří si našli chvilku a přišli s námi strávit fajn odpoledne. Děkujeme klientům a pracovníkům, kteří se na organizaci také podíleli. Poděkování patří také zapsanému spolku Hrádeček – Červený Hrádek a všem sponzorům.
Video které na této akci natočila metropolitní televize PRAHA TV je zde:

top