Den otevřených dveří v Domově Na Hrádku – 25. 6. 2021

25. 06. 2021 v 15:35 hodin

Tradiční akce Domova Na Hrádku ,,Den otevřených dveří“ se letos uskutečnila kvůli covidu až po dvou letech. Možná i proto jsme si všichni den užili o něco více, a hlavně jsme byli rádi, že se za všech opatřeních mohla tato akce uskutečnit.

Odpolední program zahájila svým projevem ředitelka PhDr. Jana Pilná, PhD., následovalo vystoupení pěveckého sboru Hrádeček pod vedením paní Hany Prchalové.  Zpívat a tančit se už nepřestalo. Všechny přítomné rozpohybovala hudební skupina Maxíci, Standa Hložek, Heidy Janků a nemohla chybět skupina ESO. O moderování se postaral Slávek Boura. Ukázky hipoterapie předvedli zástupci ze Stáje Rozárky z Bykáně. Mnozí z přítomných, převážně dětí, využili možnosti podívat se na svět ze hřbetu koně. Se zvířátky k nám zavítalo Sdružení pro hipoterapii Dítě a kůň z Miskovic. Malé ovečky a kozičky měli u dětí, našich klientů a dalších návštěvníků úspěch. Své výrobky, které bylo možno zakoupit, předvedla keramická dílna. Celou akci jsme museli přizpůsobit veškerým protiepidemickým opatřením, a tak nebyla možná tradiční prohlídka zařízení. Aby o ní nikdo nepřišel, nahradili jsme ji tzv. virtuální prohlídkou, která probíhala celé odpoledne v altánu na nádvoří. Nahlédnout bylo možno do připravených kronik a fotodokumentace. Nechybělo ani občerstvení. Hosté mohli ochutnat Postřižinské pivo, občerstvit se kávou, čajem nebo limonádou. K zakousnutí byl vynikající domácí štrůdl od našich kuchařek a z grilu se podávaly špekáčky nebo klobásy. Každý si tak podle chuti mohl vybrat.

Děkujeme všem, kteří si našli chvilku a přišli s námi strávit čas. Děkujeme klientům a pracovníkům, kteří se na organizaci také podíleli. Pro mnohé z našich klientů to byla chvíle, kdy se po dlouhé době setkali s rodinou a přáteli. Poděkování patří také zapsanému spolku Hrádeček – Červený Hrádek a všem sponzorům.

top