XX. Podzimní ples pro osoby se zdravotním postižením

17. 10. 2023 v 14:49 hodin
    V letošním roce 17. října se uskutečnil jubilejní dvacátý ročník tolik oblíbeného Podzimního plesu pro osoby se zdravotním postižením. Městský společenský dům v Kolíně zaplnilo přes 600 osob z 30 různých domovů sociálních služeb celkem ze 7 krajů. Tuto, každý rok vyhledávanou akci, pořádá Domov Na Hrádku, poskytovatel sociálních služeb,  ve spolupráci se zapsaným spolkem Hrádeček-Červený Hrádek a Městem Kolínem.
Záštitu nad plesem převzali ministr práce a sociálních věcí Ing. Marian Jurečka, radní Středočeského kraje pro oblast sociálních věcí Mgr. Martin Hrabánek, prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR Ing. Jiří Horecký, Ph.D., MSc., MBA a starosta města Kolína Mgr. Michael Kašpar.  
Celé odpoledne uváděl moderátor Slávek Boura. Ples zahájil společně s ředitelkou Domova Na Hrádku PhDr. Janou Pilnou, PhD. Na podiu vystoupila hejtmanka Středočeského kraje Mgr. Petra Pecková, radní pro oblast soc věcí Střed. kraje Mgr. Martin Hrabánek, starosta města Kolína Mgr. Michael Kašpar, náměstkyně ministra práce a sociálních věcí Mgr. Šárka Jelínková, předsedkyně Výboru pro sociální věci a zastupitelka kraje Mgr. Pavla Štrobachová, MPA a ředitel Městského společenského domu v Kolíně Zdeněk Hejduk. Pestrý program tak mohl odstartovat. Taneční klub Kocour Modroočko pod vedením paní Jolany Burešové na písně kapely ABBA zahájil ples předtančením, tytéž dívky následovně předvedly šperky značky Stefany paní Štěpánky Kurfiřtové s mottem ,,Každý šperk má svůj příběh“.  Následoval tanec se psem paní Kateřiny Veinlichtové, trenérky, reprezentantky a aktivní závodnice dogdancingu u nás.  Poté už přišla řada na hudební vystoupení, kdy se parket rázem zaplnil všemi nedočkavci. Vážený host Monika Absolonová předvedla, jak své muzikálové písně, tak plnila přání klientům. Při písničce z filmu Ledové království Najednou naskakovala přítomným husí kůže. Na závěr se zpěvačka ochotně na památku fotila a podepisovala. Jako díky dostala nádhernou kytici a dar vybíraný na míru dle jejího znamení. Následoval blok písní Karla Gotta v podání Míly Hartmana, který energicky a pro mnohé z nás k nerozeznání, zazpíval Mistrovy největší hity. Nesměl chybět patron Domova Na Hrádku zpěvák Stanislav Hložek, který účastníkům udělal radost největším hitem Holky z naší školky, Pohoda a dalšími písněmi. Nechyběla hudební skupina Maxíci, která ve svižném tempu pokračovala a nenechala účastníky odpočinout. Celým odpolednem provázela nepostradatelná kolínská kapela Míly Hartmana - Eso se zpěvačkou Ladislavou Červínovou a kytaristou Jiřím Červínem. Nesmělo chybět vyhlášení vítězů taneční soutěže „Nejlepší taneční pár“ a „Podzimní škrpál“, soutěž o nejlepšího tanečníka a tanečnici. Vybrat mezi tolika skvělými tanečníky a tanečnicemi nebylo vůbec jednoduché, hodnotné ceny nakonec putovaly do zařízení Zvoneček Bylany, Domov Pod Lipami Smečno a Domov Háta. V průběhu večera byla možnost zakoupit lístečky štěstí, kde čekalo v tombole mnoho krásných cen. Na doplnění energie bylo na stolech připraveno občerstvení a podávala se večeře v podobě tradičního řízku s bramborem.
Veliký dík patří všem, kteří se na organizaci plesu podíleli, vystupujícím, panu Hejdukovi– řediteli Městského společenského domu v Kolíně, všem sponzorům, bez kterých by se ples nemohl uspořádat, záštitám a v neposlední řadě všem, kteří z různých koutů Čech a částí Moravy přijeli a svou přítomností, bezprostředností, radostí a plni energie vytvořili atmosféru a prostředí, které stojí za to zažít.

                                                                   Bc. Eva Kozlíková
                                                                   vedoucí sociálního úseku Domova Na Hrádku

 
top