Den otevřených dveří v Domově Na Hrádku – 2. 6. 2023

02. 06. 2023 v 8:06 hodin

radiční akce Domova Na Hrádku ,,Den otevřených dveří“  spojená s Mezinárodním dnem dětí se v letošním roce uskutečnila po celém areálu domova a nechyběly ani prohlídky zařízením. V nabitém programu si každý mohl najít dle zájmu a libosti, rozpětí bylo opravdu široké.

O zahájení programu se postarala paní ředitelka PhDr. Jana Pilná, PhD. s moderátorem Slávkem Bourou. Následovalo energické vystoupení dětí ze ZŠ a MŠ Bečváry. Nádherné taneční vystoupení doladěné stylovými kostýmy sklidilo veliký potlesk. Následovalo vystoupení pěveckého sboru Hrádeček pod vedením paní Hany Prchalové. Milovníci písní Karla Gotta si přišli na své při vystoupení Míly Hartmana. Následně všechny přítomné rozpohyboval svým vystoupením náš patron Standa Hložek. Standa k Domovu Na Hrádku neodmyslitelně patří a všichni se na jeho vystoupení nesmírně těší. O opravdu stylový a velkolepý nástup se postaral Elvis Presley v podání Milana Hrocha, kdy se na vystoupení dostavil v naleštěném Cadillacu. Návštěvníky nenechal vydechnout a podium bylo jeho. Děti se pobavily u bublinové show nebo při vystoupení kouzelníka. Ukázky hipoterapie předvedli zástupci ze Stáje Rozárky z Bykáně a letos nově poníci z Farmy Valiště.  Děti, a i někteří dospělí se zájmem využili možnosti podívat se na svět z koňského hřbetu. Farma Valiště nám předvedla taneční vystoupení s poníky. Svá zvířátka k nám zavítalo představit Sdružení pro hipoterapii Dítě a kůň z Miskovic. Roztomilé ovečky a kozičky si hověly v připravených ohradách v zahradě, kde si je návštěvníci mohli pohladit. Děti se mohly vydovádět na trampolíně či skákacím hradu, který nám poskytla paní Alena Trojanová ze společnosti Era Reality. Nechybělo malování na obličej, nebo soutěže o ceny.            Červený kříž pod vedením pana Michala Tasche představil první pomoc a zájemcům vytvořil krásné tetování.  Zásahové vozidlo hasičů, hasičskou techniku a zajímavosti s touto tematikou nám přijeli představit zástupci Hasičského záchranného sboru Kolín. Ukázka luxusních trojkolek a možnost svezení nabídli Trikers.cz, u kterých bylo možno zakoupit i moto doplňky. Pro mlsné jazýčky byla připravena točená zmrzlina, kterou lze běžně ochutnat v Jindicích nebo Onomyšli, cukrová vata, pekárenské výrobky z pekárny Laguna Psáry, spousty moučníků, které připravily naše kuchařky a samozřejmě grilování. Ke grilování neodmyslitelně patří pivo a u nás na Hrádku je to pivo Postřižinské. O závěr dne se postarala kapela Eso.

Děkujeme všem, kteří si našli čas a zavítali mezi nás. Děkujeme klientům a zaměstnancům, kteří se na organizaci podíleli. Poděkování patří také zapsanému spolku Hrádeček – Červený Hrádek a všem sponzorům.

top