XVIII. Podzimní ples pro osoby se zdravotním postižením

05. 10. 2021
Dne 5. října 2021 Domov Na Hrádku, poskytovatel sociálních služeb se sídlem Červený Hrádek 45 ve spolupráci se zapsaným spolkem Hrádeček-Červený Hrádek a Městem Kolínem, uspořádal v Městském společenském domě v Kolíně XVIII. Podzimní ples pro osoby se zdravotním postižením. Záštitu nad plesem převzali ministryně práce a sociálních věcí Dipl.-Pol. Jana Maláčová, MSc, radní Středočeského kraje pro oblast sociálních věcí Mgr. Martin Hrabánek, prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR Ing. Jiří Horecký, Ph.D., MBA, a starosta Města Kolína Mgr. Michael Kašpar.
V loňském roce se ples vzhledem ke špatné covidové situaci nemohl uskutečnit, možná i proto jsme byli všichni o to více natěšeni a rádi, že se zase setkáváme a můžeme si zatančit, zazpívat a společně se pobavit.
Ve velkém sále společenského domu se sešlo 530 hostů. Celým večerem je prováděl moderátor Slávek Boura, který odpoledne zahájil společně s ředitelkou Domova Na Hrádku PhDr. Janou Pilnou, PhD. proslovem a zdravicí hostů. Všichni plni očekávání vyhlíželi známé tváře jako Standu Hložka, Heidi Janků nebo Maxíky. V letošním roce vystoupila i zpěvačka Leona Šenková, která se známou stala díky pěvecké soutěži Superstar. Průběh celého odpoledne doprovázela vynikající Kapela Eso. Své taneční vystoupení předvedly děti z tanečního souboru Kocour Modroočko pod vedením paní Jolany Burešové.  Nesmělo chybět vyhlášení vítězů taneční soutěže „Nejlepší taneční pár“. Odměněno bylo šest tanečníků – tři páry. Ceny „Podzimní škrpál“, soutěž o nejlepšího tanečníka a tanečnici, letos doputovaly do Domova Barbora Kutná Hora a CSP Ústí nad Orlicí. V průběhu večera byla možnost zakoupit lístky do tomboly, kde čekalo na návštěvníky mnoho krásných cen. Nechybělo ani občerstvení a večeře, aby všichni mohli doplnit energii.
Tímto bych chtěla moc poděkovat všem, kteří se na organizaci plesu účastnili, umělcům, panu Hejdukovi– řediteli Městského společenského domu v Kolíně, všem sponzorům, bez kterých by se ples nemohl uspořádat, záštitám a v neposlední řadě všem, kteří svou přítomností vytvořili neopakovatelnou atmosféru, moře energie, radosti, nadšení a nás utvrdili v tom, že to, co děláme má smysl.   
Takže zase za rok? 😊