Zaměstnavatel roku – Stejná šance 2014

01.07.2014 00:00

Pan Ladislav Petrželka má lehčí mentální postižení. Ačkoli to nebylo jednoduché, podařilo se mu už před osmi lety získat práci na plný úvazek. Šanci mu dal ředitel kolínského autoservisu Auto Louda. Ladislav Petrželka uklízí auta.
Nyní se za svůj přístup k zaměstnávání hendikepovaných lidí dočkal ocenění také Oto Louda. Jeho firma získala titul Zaměstnavatele roku – Stejná šance 2014 pro Středočeský kraj, které uděluje už několik let občanské sdružení Rytmus Benešov.
„Zaměstnanci s nějakým handicapem mají úplně jinou mentalitu, jiný náboj a jsou hodně bezprostřední. Například se vás často snaží dotknout a mají z toho radost. To je rozdíl proti tomu byznysu, který většina z vás zná. Tam bývají lidé naštvaní a protivní a stává se, že v některých firmách je atmosféra unavená a vzteklá. A náš Láďa je k tomu negativnímu na pracovišti takový protipól,“ vysvětluje Oto Louda.
„Oni jsou jako velké děti, se kterými si člověk v práci částečně hraje. Naši zaměstnanci ho berou úplně normálně a s Láďou je velká sranda,“ dodal ředitel autoservisu.

Do soutěže Stejná šance 2014 se v kraji letos přihlásilo dvaatřicet firem. Máme radost, že vyhrála tuto soutěž firma, kde je Láďa zaměstnán.
Poslechněte si zvukový záznam z akce Českého rozhlasu.

 


Turbodieta.cz, Anionky.cz, QElife.cz, Tropocollagen, Galvanic Spa, Inventia, Kupník.cz, Queen Euniké partner, Euniké partner, Well U, Hooah, Krása.cz, Tropokolagen.cz, Spektrum, Deparim, Česká řasa, Queen Euniké partner, Wellu.cz, Beautik, Margitex, BH test, Ageloc me, E.T. Wool, Alternativní doktorka, QE Partner, Kuzu.cz, Hrabárna lega, Hledák dovolené, Pilna, Syn-Ake