Nadace ČEZ pomáhá zdravotně postiženým

16.03.2010 16:45

Ústav sociální péče Červený Hrádek se nachází 14 kilometrů od okresního města Kolín. Žijí v něm mentálně postižení lidé, kteří potřebují podporu a pomoc při zvládání každodenního života. O to se snaží všichni pracovníci domova. Činnosti a aktivity uživatelů jsou různorodé, a tak  nám  pomáhá mnoho dobrých lidiček, firem.

O jedné bych ráda napsala. Již v roce 2005 jsem psala o Nadaci ČEZ, která nám pomohla s vybavením keramické dílny – přispěla z nadačních peněz na keramickou pec. Tím ale naše spolupráce  neskončila.

Ředitelka ústavu Mgr. Jana Pilná vypracovala projekt „Rehabilitační a spor-tovně rekreační areál“. Areál budujeme z původní neudržované zahrady přímo v ústavu. Projekt je rozpracován na čtyři roky - rok 2005 až rok 2008.

O nadační příspěvek jsme požádali Nadaci ČEZ. Byli jsme velmi mile překvapeni, že Nadace ČEZ naší žádosti vyhověla.V roce 2005 nám Nadace ČEZ  přispěla částkou 400. 000,00 Kč a v roce 2006 částkou 300. 000,00 Kč.

I když  se snažíme získat prostředky i z jiných zdrojů a vlastním přičiněním, bez  pomoci Nadace ČEZ bychom areál budovali dlouhá, dlouhá léta.

Za pomoci těchto peněz jsme úspěšně zrealizovali již část projektu „Rehabilitačního a sportovně rekreačního areálu“.  Proběhli rozsáhlé terénní úpravy a  pokračujeme dál.

Zda se všechny cíle projektu podaří naplnit, ukáže čas. Dnes už můžeme říci,

že Nadace ČEZ nám pomáhá a my ji DĚKUJEME.

Jsme velmi rádi, že zlepšení životních podmínek našich uživatelů je nejen zájmem  pracovníků našeho domova, ale i Nadace ČEZ.

Bc. Tesařová Jitka
sociální pracovnice ÚSP Červený Hrádek


Turbodieta.cz, Anionky.cz, QElife.cz, Tropocollagen, Galvanic Spa, Inventia, Kupník.cz, Queen Euniké partner, Euniké partner, Well U, Hooah, Krása.cz, Tropokolagen.cz, Spektrum, Deparim, Česká řasa, Queen Euniké partner, Wellu.cz, Beautik, Margitex, BH test, Ageloc me, E.T. Wool, Alternativní doktorka, QE Partner, Kuzu.cz, Hrabárna lega, Hledák dovolené, Pilna, Syn-Ake