Máme rádi zvířata

16.03.2009 19:15

V našem zařízení se daří zvířátkům. V Domově Na Hrádku můžete vidět psa, kočku, hrdličky ale i ovce.

Pan Ladislav , který v našem domově žije, se o naše „zvířecí společenství“ stará. Nejvíce se věnuje chovu ovcí. Proto také velkou událostí léta byl porod  ovečky Liblická. Nebyla by to taková zvláštnost, kdyby se jí  nenarodila hned čtyři jehňátka.

Pan Ladislav nám všem tuto velkou novinu oznámil jako první a začal se společně s našimi pracovníky o jehňata pečlivě starat. Jehňata krmí, podestýlá a pečlivě sleduje jejich chování a růst. Sebemenší změnu hned oznámí pracovníkům a společně s nimi hledá řešení.

„ Víš o tom, že jsme museli ovci s jehňaty přestěhovat do kotce ve stodole? Zatím zůstávají uvnitř, ale brzy je budeme pouštět na pastvu. Přijď se podívat, jak jsou pěkná.“.  Každý den přinese nějakou další zajímavou novinu např., že dvě jehňata se musí přikrmovat kozím mlékem, že už si jedno jehně pochoval nebo že již zná pohlaví jehňat. Prostě vždy  dobrá zpráva.

Když se pana Ládi zeptám, proč to všechno dělá, většinou odpoví, že je na zvířata zvyklý  a má je rád. A tak přemýšlím o tom, jestli obsah písně „Máme rádi zvířata, protože jsou chlupatá, mají hebkou srst“ je dostatečně výstižný.

Tento článek jsem napsala na přání pana Ládi, protože mi  vyčítavě řekl: “V televizi  ukazovali jehněčí trojčata, a my máme čtyřčata. To je přece větší událost. Jitu, napiš to někam nebo pozvi televizi.“ A tak plním jedno obyčejné  přání.


Turbodieta.cz, Anionky.cz, QElife.cz, Tropocollagen, Galvanic Spa, Inventia, Kupník.cz, Queen Euniké partner, Euniké partner, Well U, Hooah, Krása.cz, Tropokolagen.cz, Spektrum, Deparim, Česká řasa, Queen Euniké partner, Wellu.cz, Beautik, Margitex, BH test, Ageloc me, E.T. Wool, Alternativní doktorka, QE Partner, Kuzu.cz, Hrabárna lega, Hledák dovolené, Pilna, Syn-Ake