Letošní cenu Pečovatelka roku 2016 získala pracovnice sociálních služeb paní Marcela Nyčová

01.12.2016 16:40

Na Novoměstské radnici v Praze převzali dne 15. listopadu 2016 diplomy a plakety nejlepší pracovníci sociálních služeb roku 2016 z rukou patronky tohoto ocenění Hany Maciuchové, vyhlašovatelů soutěže Jiřího Horeckého, Renaty Kainráthové a Petra Hašky, náměstka ministryně práce a sociálních věcí Petra Krčála a místostarostky Prahy 2 Alexandry Udženiji. Programem provázela Marie Retková.Vyhlašovatelem a organizátorem soutěže byla Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a Diakonie ČCE. Cílem bylo zviditelnit a ocenit práci jednotlivců – pracovníků sociálních služeb, zvýšit prestiž a společenské uznání těchto profesí.

Hlavní kritériem soutěže byl nadstandardní, inovativní či výjimečný přístup v každodenní praxi poskytování sociální služby nebo dlouhodobá, mimořádně kvalitně, obětavě a zodpovědně vykonávaná práce.

Domov Na Hrádku, poskytovatel sociálních služeb nominoval do kategorie Pracovník v sociálních službách - Pečovatel/ka roku - Pobytové služby paní Marcelu Nyčovou, která v této kategorii získala nejvyšší ocenění.

Není to první oceněná pracovnice Domova Na Hrádku. Již v roce 2011 získala paní Lada Tvrdíková cenu za dlouholetou, kvalitní a inovativní práci v sociálních službách v kategorii Pracovník v sociálních službách. Dvě pracovnice Domova Na Hrádku byly oceněny v roce 2015. Řád Elišky Přemyslovny získala pracovnice sociálních služeb paní Hana Prchalová. Řád dostalo celkem devatenáct žen z různých oblastí charity, církve, kultury, ale i sociální oblasti. V říjnu 2015 byla udělena Cena kvality v sociální péči, kterou organizoval odborný časopis Ošetřovatelská péče. Ocenění bylo udělováno v několika kategoriích jednotlivcům i zařízením a jeho předání proběhlo v prostorách Senátu Parlamentu České republiky pod záštitou manželky Prezidenta ČR paní Ivany Zemanové. Jedním ze sedmi pracovníků, kteří získali Cenu sympatie, je bývalá zaměstnankyně Domova Na Hrádku, paní Taťána Nešporová.

Všem oceněným děkujeme za jejich dlouhodobou práci.


Turbodieta.cz, Anionky.cz, QElife.cz, Tropocollagen, Galvanic Spa, Inventia, Kupník.cz, Queen Euniké partner, Euniké partner, Well U, Hooah, Krása.cz, Tropokolagen.cz, Spektrum, Deparim, Česká řasa, Queen Euniké partner, Wellu.cz, Beautik, Margitex, BH test, Ageloc me, E.T. Wool, Alternativní doktorka, QE Partner, Kuzu.cz, Hrabárna lega, Hledák dovolené, Pilna, Syn-Ake