Jaký byl Den otevřených v Domově Na Hrádku?

03.06.2013 14:27

Dne 31. 5. 2013 proběhl v Domově Na Hrádku Den otevřených dveří. I přes nepřízeň počasí nás navštívilo spoustu hostů z řad rodin, přátel a opatrovníků našich klientů, spoluobčanů, bývalých zaměstnanců, návštěv z ostatních poskytovatelů sociálních služeb, zástupců sponzorů, díky kterým se tento den mohl zorganizovat. O zahájení celého dne se postaral pěvecký sbor Hrádeček, který je složen z klientů chráněného bydlení a domova pro osoby se zdravotním postižením. Pod vedením pracovnice sociálních služeb paní Hany Prchalové zazněla směs lidových písní a o emotivní zážitek se postarala poslední píseň Haleluja, kterou sbor zazpíval s doprovodem skupiny S.O.S. Banda.


Pěvecké vystoupení vystřídala ředitelka Domova Na Hrádku PhDr. Jana Pilná, která přivítala hosty a představila program celého dne. Pozdravení všem předal vážený host, náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Středočeského kraje Bc. Zdeněk Syblík, který všem hostům popřál příjemně strávený den.

O kulturní program dne se starala skupina S.O.S. Banda, která navodila příjemnou atmosféru a roztančila obecenstvo. Během dne probíhaly prohlídky zařízení. Nahlédnout bylo možno do připravených kronik, fotodokumentace a shlédnout promítání ukázek ze života klientů. V provozu byla tkalcovská a keramická dílna, kde si bylo možno zakoupit keramiku nebo koberečky. Probíhali také ukázky cvičení na strojích, kde si hosté mohli cvičení vyzkoušet. Po poledni se počasí umoudřilo, tak podle plánu mohla předvést Záchranná brigáda kynologů Středočeského kraje pod vedením pana Vlastimila Šimka ukázky své práce. Na závěr dne proběhlo vystoupení skupiny historického šermu ,,Páni z Michalovic“. Po celý den bylo pro hosty připraveno občerstvení v podobě špekáčků, grilovaného jehněčího a vepřového masa, klobás, na zapití bylo připraveno Postřižinské pivo. Káva a buchta od našich kuchařek byla samozřejmostí. Doprovodný program zajistilo o. s. Dítě a kůň Miskovice s oslíkem Sárou, jehňátky a kozičkami. O ukázky zoorehabilitace se postarala paní Eva Filipová. Novinkou letošního Dne otevřených dveří bylo malování na obličej, které zajišťovala paní Denisa Duksová – Pýchová. Pro děti byly připraveny soutěže a sportovní vyžití v podobě trampolíny a pin-pingového stolu.

V prostorách domova byly umístěny stánky s výrobky z řemeslných dílen – dekorace z papíru, svíčky, mýdla, nakládaný hermelín.   
Přes prvotní nepřízeň počasí se letošní Den otevřených dveří v Domově Na Hrádku vydařil. Počasí hosty neodradilo, doufáme, že všem, kteří nás navštívili, se u nás líbilo a odcházeli spokojení.     
 

Zpracovala Bc. Eva Kozlíková – sociální pracovnice


Turbodieta.cz, Anionky.cz, QElife.cz, Tropocollagen, Galvanic Spa, Inventia, Kupník.cz, Queen Euniké partner, Euniké partner, Well U, Hooah, Krása.cz, Tropokolagen.cz, Spektrum, Deparim, Česká řasa, Queen Euniké partner, Wellu.cz, Beautik, Margitex, BH test, Ageloc me, E.T. Wool, Alternativní doktorka, QE Partner, Kuzu.cz, Hrabárna lega, Hledák dovolené, Pilna, Syn-Ake