Chráněné bydlení v Domově Na Hrádku

16.03.2009 18:15

Domov Na Hrádku, poskytovatel sociálních služeb se sídlem Červený Hrádek, otevřel novou sociální službu – chráněné bydlení.

17. června 2008 se sedm uživatelů z Domova Na Hrádku  nastěhovalo do zrekonstruo-vaného domku. Bydlení bylo připraveno pro jeden pár a dalších pět uživatelů, kteří bydlí v dvojlůžkovém a třílůžkovém pokoji. Všichni uživatelé si přáli žít běžným způsobem života a  velmi těšili. Již  dva roky se postupně připravovali s pracovníky Domova Na Hrádku v tzv. „startovacích bytech“.

Dnes  společně vedou domácnost – perou, uklízí, žehlí. Postupně se učí vařit. Tento způsob života uživatelům  přináší nové poznatky, zkušenosti a dovednosti. Život v chráněném bydlení se jim líbí.

V současné době tři uživatelé chodí do práce, ostatní pracují v terapeutických dílnách.

Projekt chráněného bydlení spolufinancoval zřizovatel Krajský úřad Středočeského kraje
s  Domovem Na Hrádku. Elektrickými spotřebiči chráněné bydlení vybavila Nadace Jistota Komerční banky.


Turbodieta.cz, Anionky.cz, QElife.cz, Tropocollagen, Galvanic Spa, Inventia, Kupník.cz, Queen Euniké partner, Euniké partner, Well U, Hooah, Krása.cz, Tropokolagen.cz, Spektrum, Deparim, Česká řasa, Queen Euniké partner, Wellu.cz, Beautik, Margitex, BH test, Ageloc me, E.T. Wool, Alternativní doktorka, QE Partner, Kuzu.cz, Hrabárna lega, Hledák dovolené, Pilna, Syn-Ake